Je to tu znovu

6. listopadu 2013 v 19:38 | Malá Miki |  šelma
Potřeboval jen pomoc. Promluvit si. U mě ji nenašel. Začala jsem ignorovat jeo zprávy, ve škole jsem jej sotva pozdravila. Jen proto, že neumím někomu říct, že nechci být víc než kamarádka.
"Další kluk od nás ze školy se zabil. Prý se zastřelil".
"Kdo?"
"Tys ho znala, ten kluk z Dvčka, se kterým ses bavila".
"Aha."
Proč se mi to po roce pořád vrací? Přestanu na to někdy myslet?
Je pět odpoledne, sedím na lavičce, mrzne a před chvílí se rozsvítily lampy. Zkřehlými prsty stěží udržím pero, celá se klepu, jelikož tu sedím už několik hodin, kreslím a píšu.
Jsem pár metrů od gymnázia, na jehož schodech jsme minulé prázdniny seděli zachumlaní pod dekou, slavili jeho narozeniny, pozorovali hvězdy, popíjeli vodku, svěřovali si naše největší tajemství a noční můry. V dálce slyším skřípěním brzdícího vlaku. Je mi čím dál větší zima. Nechci jít domů, potřebuji soukromí. Přemýšlím, že se příští semestr odstěhuji. Už to dál nemohu snášet.
Prošla jsem ulice a místa, o kterých jsem celých dvacet let nevěděla, kreslila domy a snila, vymýšlela další příběhy. Sledovala lidi, oni sledovali mě. Nakupovala drobnosti, objevila sluneční dům, na který jsem zírala několik minut. Lákalo mě jít dovnitř. Otevřená branka nutkání ještě více umocňovala. Zdi obložené cihlami, na zdi vyjímající se slunce.
Doufám, že jej ještě někdy naleznu. Zamilovala jsem se do něj. Až moc často se zamilovávám do neživých věcí. Nejspíš zmrznu.
Mám třpytívé hvězdy, vanilkovou svíčku a stříbrné perly, spoustu strého oblečení na kostýmy.
Obvykle se bojím tmy, ale teď si ji vychutnávám, kochám se světly a stíny, pozoruji temné podzimní stromy. Mnu si rudé uši a nos, nejspíš budu nemocná. Ještě hodinu tu vydržím..


Stará továrna u nás ve městě. Kreslila jsem pod deštníkem, ale moc to nepomohlo.

Hrdinka mého nového příběhu Leni a stará brána.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Betty Betty | Web | 6. listopadu 2013 v 21:30 | Reagovat

krásně kreslíš :O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Flag Counter