Natsucon 2013

29. srpna 2013 v 19:19 | Malá Miki |  šelma
Snažím se učit, ale jde to pomalu, takže..

Od úterý do čtvrtka jsem se snažila dokončit cosplay Senjougahary a udělat novou mašli na Rikku + boty. Nevím jak, ale všechno jsem zvládla. Jen jsem se Senjougaharou vůbec nebyla spokojená a ani nejsem.. Ale o tom v samostatním článku.
V pátek jsme vstávali s Egoistou (haha, už mám perfektní přezdívku!) brzo - on dřív, protože dodělával přednášku. Potřebovala jsem si sbalit všechny věci, ostříhat paruku, ale byla jsem ještě vyhnána nakoupit snídani a umýt nádobí, takže jsem to všechno stihla tak tak, i když pořád dřív než on.
V devět přijely dvojčátka, o něco později christof, naskádali jsme zavazadla do dodávky a vyrazili. Po bloudění po Brně jsme si užili drncavou cestu po dálnici a pro změnu bloudění po Praze, kdy jsme jeli vyzvednout mangy do AF stánku.
Na místě kluci začali rozdělávat stánek apod., a já s holkama jsme jen okouněly kolem, takže se nás každý ptal, jestli něco nepotřebujeme - velký rozdíl třeba od Animefestu, tam by na vás někdo vyštěkl, co tam sakra děláte, ehm.
Potom jsme šly nahodit cosplaye, já Senjougaharu a holky sestřičky Joy z Pokémonů. Byly vážně roztomilé n_n. Ještě jsem musela dostřihnout a rozčesat paruku, a docela se bojím, že dlouhé falové vlasy tam budou lidi nacházet ještě na Akiconu :D.
Jako na každém conu jsem nenavštívila ani čtvrtinu programu, který jsem si vymyslela předem, v tomhle jsem vážně nemožná, takže jsem se podívala až na zahájení v šest a to byl celý můj páteční program, ugh :/. Jen jsem se bavila s lidmi, těšila se, když někdo poznal cosplay a byla docela zaražená chováním některých fotografů, kteří nejspíš žádný cosplay nemají, takže se nedokáží do cosplayera vcítit. Mně bylo celkem jedno, že si mě jako obvykle nefotí, protože jsem to čekala a byla domluvená na focení s holkama, ale styl, kterým to dělali.. Celou dobu jsem byla s dvojčátky, které jsou super-roztomilé a sestřičky Joy zná každý, takže všichni obdivovali je a já byla páté kolo u vozu, ale co, pořád mě to nerozhodí. Pak přišli fotografové. Např. jsem seděla mezi holkama, přišel k nám nějaký kluk a řekl:,,Můžu se s vámi vyfotit? Mohla bys prosímtě uhnout, abych se s nima vyfotil?" Really?? Hned potom přišel další:,,Holky, můžu si vás vyfotit?" (samozřejmě myslel dvojčátka), měl i "zrcadlo" nebo jak se tomu nadává a pomocníka, který holky nasvicoval. Udělali pár fotek, já čekala kousek od nich, a pomocník se chtěl vyfotit taky, takže přišlo na řadu:,,Mohla bys to podržet? Ne, výš, ještě výš.. Ne, to nepude.." Žádné "prosím", "děkuji", jen totální ignorace a arogance. Chápu, že si chcete fotit jen ty pěkné cosplaye, ale vážně - zkuste se žít do role třeba začínajícího cosplayera, pro kterého je odměna každá, byť i nekvalitní, fotka, protože se s tím cosplayem dřel a nějakou památku by si přecejen zasloužil. Nemusí mít dokonale propracovaný epický cosplay se spoustou detailů a dalších kravin, buďte hodní.., ani nevíte, jakou radost potom mají, když za nimi přijdete a zeptáte se, jestli si je můžete vyfotit :).
V sobotu ráno jsem měla po krk Senjougahary, takže jsem si vzala Rikku, kterou jsem měla mít až v neděli. Chtěla jsem se na Hitagi vykašlat i v neděli, ale byla jsem domluvená na focení.. Nasnídaly jsme se a zase se potloukaly kolem. Holky potom zmizely na zkoušku na cosplay soutěž a pár přednášek, já prokrastinovala. Ve dvanáct začala cosplay soutěž, jen se šesti účastníky, ale i tak byla fajn :), otázky ohledně postav jsou super nápad, jen bych místo "tři porotci z publika + jeden odborný" udělala změnu na "jeden z publika + tři odborní", bylo to takové divné.. Po soutěži jsme se s Egoistou a holkama odebrali na oběd do KFC (třikrát hurá nezdravé stravě) a udělat nějaké fotky. Opět jsem prošvihla Grekovu přednášku, za to viděla kousek ukázky kendo a aikido, a měla mňam chickenburger, sice se mi smáli, že ho chci bez zeleniny, ale udělali mi ho, jak jsem chtěla - ne, jak na FF, kde nebyli schopní v toustu vynechat okurku.. A malinovka byla super volba! I domácí ledový čaj byl skvělý a to čaje nepiju :). Prošla jsem si stánky s drobnostma a skončila s plakátem Rikky a čtyřma plackama.


V sedm měl Egoista přednášku na téma "X+1 důvod, proč se (nejen na přednáškách) navážet do yaoistek", na jejíž záznam rozhodně doporučuju kouknout :) - přečetl kvůli tomu spoustu psychologických knížek (které jsem si projela taky a našla, co všechno za psychické nemoci mám :D a přiřadila si k pár své známé :D), yaoistky na začátku nadávaly, na konci mu děkovaly, lol :D. Pár holek vedle mě sedělo na konci s vykulenýma očima a ptaly se, jestli pracuje jako psycholog :DD. A v děvět jsme spolu, i s dvojčátky, šli na workshop Astraka a Ratmana - Vysoce radioaktivní figury (nejen) v otaku fandomu 解, kde jsem sice pár věcí nepochytila, jak jsem byla unavená, ale workshop byl velice přínosný a doporučuju ho všem navštívit (jestli ho teda někdy zopakují), protože vám pomůže s rozhodováním, jak ve fórech apod. odpovídat idiotům a když budete pozorně poslouchat, tak se i dozvíte, jestli do nějaké skupiny, která lidem vadí, náhodou nepatříte :).
Po přednášce jsme se jen rychle nasoukali do spacáků a hned usnuli.. V neděli jsme nafotily Senjougaharu, ale jak říkám, cosplay se mi moc nelíbil, takže je pěkných fotek jen pár.. Na oběd jsem si dala pár toustů, vypila pár dalších malinovek (mňam, mňam), prošvihla další přednášku, koukla na Vyhlášení výsledků - všem gratuluju ^_^. Ve tři jsme risknuli Zenyho přednášku o otaku generaci (už ze začátku musím napsat - ne, Zeny, vážně, do takových témat se nepouštěj, zůstaň u nadkolenek.. sice ani tam neříkáš nic zajímavýho, ale aspoň ze sebe neuděláš až takovýho idiota); v recenzi bylo:
Pojďme se společně podívat na to, jak minulé i současné generace otaku nahlíží na svět a život anime, mangy a japonské kultury. Přednáška s besedou. (15+)
Spojení "svět a život anime, mangy a japonské kultury" radši nebudu rozebírat. Zeny přednášku tvořil těsně před ní, takže prezentace byla splácaná z různých hesel a popisků, které se neshodovaly s tím, co říká, a fotek cosplayerů, kterých se ani nezeptal, jestli je může použít, takže se Ariska docela rozohnila, když viděla svou fotku v prvním cosplayi.. Přednáška začala slovy "bude to spíš diskuze", no jasně, když neměl co hodinu říkat, a pokračovala různými smíchaninami jeho názorů na témata, která se "řeší" na Sčítání, jak na svět nahlíží On, pár poznatky o jeho přítelkyni, o jeho dvanáctiletých kamarádkách, jak jsou slovenští cosplayeři arogantní a hnusní a nechtějí se s ním bavit, jak opravoval jeřáb, a spoustou puberťáckých "vtipných" narážek.. Ehm, nedivím se, že z přednášky postupně mizeli lidi, Egoista vydržel asi deset minut :D. Půlka sálu ani neposlouchala a nudila se, čtvrtka držela své nervy na uzdě a zbytek se občas zasmál nějakému vtípku. Bylo to docela smutné. Jednou jsem musela praštit hlavou do zdi. Zenyho přednášky už asi nikdy nezkusím a vůbec mi to nebude líto.
Nakonec jsme se šli kouknout na zakončení, sbalit si věci, rozloučit se se všemi a dodrncali se zpátky do Brna.
Příště se ale určitě musím zúčastnit Achievement game, kterou jsem dost zignorovala :D.
Musím poděkovat pořadatelům, con byl skvělý, se skvělým programem, pořád se něco dělo a vrátila se ta přátelská atmosféra, kterou jsem naposledy zažila před třemi roky :).
PS: o cosplayích zase v jiném článku
PPS: nechce mi někdo věnovat Natsucon placku? :D přiště si ji musím jít koupit hned na začátku >__<

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 29. srpna 2013 v 21:41 | Reagovat

S plackou jsem na tom podobně, vzpomněla jsem si až v době, kdy mi kamarádka ukazovala svojí s tím, že koupila poslední :'D

2 Veru Veru | Web | 30. srpna 2013 v 0:40 | Reagovat

Egoista? a ví Egoista, že mu tak říkáš? :D
z těch fotografů si nic nedělej, to oni dělají běžně -_- když jsem byla loni na tom zombiewalku, fotili mě celkem dost a na internetu se potom neobjevila ani jedna fotka. klasika...
já možná, MOŽNÁ pojedu v listopadu do Brna na Whocon :]

3 MM MM | 30. srpna 2013 v 1:28 | Reagovat

[2]: ne, neví :D ale k němu to sedí..
pfuu, na Whoconu se sice podílím, ale nejspíš tam nebudu ://

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Flag Counter