Ohledně..

31. května 2013 v 14:28 | Malá Miki |  šelma
...maturity: Samozřejmě jsem ji neudělala. A to ani z češtiny a angličtiny. Pochopila bych stavební konstrukce, na které jsem se skoro nepodívala kvůli pozemnímu stavitelství (s praktickou maturitou jediný předmět, který jsem zvládla)..
Jako první jsem měla stavební konstrukce - vytáhla jsem si oboustranně vyztuženou desku a věděla jsem, že to nezvládnu, ale stejně mě to rozhodilo, takže jsem tam nezakuňkala skoro nic. Následovala angličtina? Možná.. Učitelka začala otázkou, co děláme s rodinou společně.. Tak jsem hned začala přemýšlet, co sakra ostatní rodiny dělají společně, ale než jsem stihla cokoliv říct, tak se mě začala ptát na nejepšího kamaráda. Sakra, já nemám nejlepšího kamaráda a nikdy jsem neměla.. K tomu jsem si vymyslela pár věcí, ale nic moc.. Strašně se bojím mluvit anglicky, když to po mě někdo chce, takže jsem skončila s 16 body a minimální počet bodů byl 18.. Skvělé..


Potom bylo na řadě pozemní stavitelství. Učitel mě na konci roku vystresoval s tím, že když to nedám, tak mě to nenechá udělat ani v září, takže jsem se štvala s učením hlavně na tenhle předmět. Vylosovala jsem si dřevěné stropy a podnikání. Ty stropy jsou v pohodě, je tam asi deset obrázků, pár rozměrů a zásad, nic těžkého. Zato na ekonomiku jsem se nepodívala vůbec, ale zbyly mi na ni asi jen dvě minuty, takže jsem řekla pár věcí a hotovo.
Nakonec byla čeština, ze které jsem neměla vůbec žádný strach, ale vůbec. Chyba. Dostala jsem Romea a Julii - se slovy předsedy komise:,,Co jiného by si mladá dívka mohla přát vytáhnout než takovouhle romantickou věc" a mou odpovědí:,,No, třeba Proměnu?" - otázky na zadní straně pracovního listu byly úplně jednoduché, ani jsem si nedělala žádné poznámky, ale ouha - má "milovaná" učiteka na češtinu mě na začátku vůbec nepustila ke slovu a hned se mě začala ptát na obsah, který má být ale úplně vedlejší. Tak jsem jí odpovídala na otázky a vůbec mi nedošlo, že se mě neptá na otázky ze zadání, o kterých jsem měla mluvit. Nevím, jestli to udělala schválně nebo ne, ale díky tomu jsem dostala 2 body z 9 a minimální počet bodů byl 4. Ty dva body mám jen za neumělěcký text, u terého se mě na ty otázky z listu prostě ptát musela. Vážně díky, pání profesorko.
Jen pro zajímavost - z didaktikého testu z angličtiny jsem měla 97% a z češtiny 81% (jo, jsem blbá, zkonila jsem tam spoustu věcí :D), slohovky mi nikdo neřekl, a praktickou maturitu, kde jsem rýsovala stropy, jsem zvládla na trojku.

...vysoké školy: S přehledem jsem přijatá na Český jazyk a literatura i na Informační studia a knihovnictví. Což je docela funny, když jsem neudělala maturitu z češtiny. Takže se rozhoduji, kam mám jít. Nejspíš na knihovnictví? Je tam víc předmětů, které by mě mohli bavit a kdyžtak můžu jít na češtinu příští rok a studovat dva obory, kdybych to knihovnictví zvládala dobře :D. Nevím, jestli budu zkoušet architekturu.. Asi ne. Jsem ráda, že jsem se navždycky zbavila stavebniství a matematiky. Teď už jen udělat maturitu a je ze mě vysokoškolák ♥.

...volného času: Mám ho spoooustu a je to skvělý pocit! :D Nemusím se stresovat s výkresy ani s maturitou (to začnu až někdy v červenci). Nemusím NIC. To je divný pocit.
Potřebuju znovu začít pořádně číst, protože jsem na to pár měsíců vůbec neměla čas. Potřebuju péct, vařit, kuchtit spoustu věcí - musím se naučit makronky, yorkshire pudding a soufflé :D. Zjistila jsem, že mamka má někde recept na makronky a prý je i dělala, tak snad bude použitelný. Zbláznila jsem se do nich, ale dát 25 korun za jednu je.. zločin proti mé peněžence, která schytává útoky i kvůli mému nakupování na ebayi a spoustě akcí, na které jsem se rozhodla jet (Festival fantazie, Natsucon,..). Musím šetřit, vůbec nevím, kolik peněz budu potřebovat na vysoké na studijní materiály apod. Mám nutkání zase kreslit, ale pořád mi to nejde :D.
V dohledné době plánuju jít na whovianský piknik, který měl být už zítra, ale kvůli počasí se přesune na kdoví kdy. Na konci června budeme mít Pottermore Konec školního roku.. na hradě :D. A prý patřím k "plánovačům" :D, aby se na tom podílel jeden zásupce z každé koleje. Havraspár má mít kreativní nápady.. No.. Uvidíme :DD.
A musíme naplánovat pony piknik! Na Animefestu jsme se všichni nesešli a musíme mít nějaké super fotky celé skupiny ^_^.
Taky chodím s Temi do knihovny studovat okultní vědy :D. Je to vtipné, když tam každý studuje strašně důležité věci do školy a každou chvilku se od nás ozve třeba: Nicolas Flamel, věštění z run, mokoš, rusalky, které ulechtávají k smrti a tak :D. Exorcismus jsem musela napsat, aby to nebylo až tak moc divné :D. Víte, že Nicolas Flamel opravdu existoval?
Awww, a byli jsme v kině na Great Gatsby! Já ho zbožňuju *__*. Taky bych chtěla, aby mě někdo měl taaak mooc rád t_t.

...cosplaye: Sním o třiceti cosplayích, ze kterých se určitě za nějakou dobu na většinu vykašlu a zbude jich asi deset.. Když mě to vyrábění a šití a všechno tak baví! Založila jsem si strašně tajnou cosplay stránku na facebooku, o které nikdo neví a ani nechci, aby věděl, protože na ní trošku zapracuji, musím udělat nové fotky ke cosplayům, protože jsou skoro všechny nic moc a ještě udělat pár nových kostýmů, abyhc nebyla tak lame s pár cosplayi. Zveřejním ji asi na konci prázdnin? Teď makám na Miss Martian a Senjougahaře Hitagi, které si chci vzít na Natsucon.

...věcí, které prostě potřebuji: :D při věčném procházení ebaye mockrát narazím na věci, které potřebuji a nemám k tomu vůbec žádný důvod :D, takže tady jsou:
kostičkové punčochy, protože jsou awesome :D

spoustu krystalů a kyrstalků.. když ono je to prostě táák pěkné a třpytí se! :D

tričko s galaxy kočkou.. protože.. proto :D ještě nevím, jestli chci tílko nebo tričko..

veverkovská kabelka.. je k uňufňání ^_^ ale barvu ještě nevím, dělají ji ještě v červené, modré, zelené, žluté,...

věc, kterou potřebuju úpně nutně - Superboy tričko (když ono v dámským střihu je tak drahý!! :D)

Havraspárská šála.. už je objednaná.. ehm

malinké roztomilé růžky :D černé už jsou taky na cestě.. ehm, ehm..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Veru Veru | Web | 31. května 2013 v 17:13 | Reagovat

To je mi hrozně líto, že jsi tu maturu neudělala ://
Spíš bych si vybrala informatiku a knihvnictví, protože s tím druhým bys mohla jedině tak učit. A s informatikou máš uplatnění všude :)
Máš čas? Tak piš, piš, piš! Hrozně ráda si to čtu :]
Ty punčochy jsou skvělý, ikdyž já bych se v tom asi styděla chodit. Jak to na tom ebayi vlastně funguje? Rozhodně tílko,  tričko je takový... divný... Veverku buď oranžovou nebo hnědou. Ať to jde ke všemu. Proboha na co ti jsou ty růžky? :D

2 Malá Miki Malá Miki | E-mail | Web | 25. června 2013 v 21:31 | Reagovat

ebay je vlastně jako aukro, jenom celosvětový, takže se všechno musí platit přes účet, a potřebuješ paypal, díky čemuž nemusíš platit žádné poplatky za převod peněz do zahraničí a v naprosté většině ho prodejci požadují.. na paypal se platí asi dolar za registraci a potom už vůbec nic, na ebayi se neplatí nic.. většina věcí je z Číny a člověk jen musí hledat tu nejvýhodnější nabídku :)
já se v těch punčochách asi taky budu stydět :D ale stejně je chci :D stejně jako ty růžky, vůbec nevím,kam je budu nosit, ale už mi leží na stole :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Flag Counter