Hurricane drunk

29. listopadu 2012 v 19:59 | Malá Miki |  šelma
12. den: popiš celý svůj den v heslech
noční můra / kniha / čeština / obhajoba známky / kniha / stavební konstrukce / kniha / cereání tyčinka / kniha / stavební konstrukce / kniha / angličtina / tvaroh / kniha / inženýrské stavby / kniha / kamarádka / pláč / nudlová polévka / kniha / spánek / sprcha / cereální tyčinka / kniha / ekonomika / spánek


Dnes ráno jsem zaspala a vzbudila se jen kvůli tomu, že mě ve snu otravoval odporný brouk. Ohnala jsem se po něm a ve skutečném světě si pěkně narazila ruku o zeď. Do školy jsem přišla na druhou polovinu třetí hodiny, moc nevím, co se dělo, byla jsem naprosto pohlcená knihou - Jméno větru od Patricka Rothfusse. Četla jsem si celý den, každou hodinu, každou přestávku, během chůze, v šalině, prostě pořád. Nemohu se od ní odtrhnout. Jsem teprve na začátku (cca. 150. srana), ale už jsem se stihla zamilovat do hlavního hrdiny, brečela jsem, miluju tu knížku a to nejsem ani ve čtvrtině. Na začátku jsem byla mírně otrávená, nemám moc ráda zbytečná slova, nejraději bych přečetla stovky stránek jedním dechem, což se při popisování krajiny a podobně moc nedá, ale to po pár stranách skončilo a jsem ráda, že jsem se donutila alespoň najíst.
Moc nevím, co mám udělat s tím klukem, kterého jsem potkala, momentálně s ním nic mít nechci, ale on se ozval.
Příští pátek máme stužkovací večírek, o kterém snad napíšu něco kloudného, a přes víkend se bude konat Fénixcon, kde se nejspíš seznámím se spoustou šílených lidí. Těším se. Mohlo by nasněžit, potom bych si připadala jako v pohádce, když ze stužkovacího večírku uteču o půlnoci.


"Snad nejúžasnější z nadání, jež jsou dána myslí, je schopnost vyrovnat se s bolestí. Klasická filozofie nás učí o čtyřech dveřích mysli, z nichž každými se prochází podle potřeby.
První jsou dveře spánku. Spánek nám nabízí únik ze světa a jeho bolestí. Spánek označuje ubíhající čas, poskytuje nám odstup od všeho, co nám ublížilo. Když jsou lidé zraněni, často upadají do bezvědomí. Podobně člověk, který se dozví zlou zprávu, často omdlí. Mysl se brání bolesti tím, že projde prvními dveřmi.
Druhé jsou dveře zapomínání. Některé rány jsou příliš hluboké, aby se zahojily rychle. Navíc některé vzpomínky jsou prostě bolestivé a žádné zhojení nepřipadá v úvahu. Rčení ,čas vyléčí všechny rány´ je lživé. Čas vyléčí většinu ran. Zbytek zůstane skryt za těmito dveřmi.
Třetí jsou dveře šílenství. Někdy mysl dostane takovou ránu, že se skryje do nepříčetnosti. Mohlo by se zdát, že to není nijak prospěšné, ale někdy je. Když skutečnost není nic než bolest, nezbývá mysli než nechat skutečnost za sebou, pokud se chce bolesti vyhnout.
Poslední jsou dveře smrti. Poslední útočiště. Nic už nám nemůže ublížit, jsme-li mrtví, tak nám to aspoň bylo řečeno."
- Patrick Rothfuss, Jméno větru
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ╰ ℬσɴɪᴛkα´s pℓαcℯ ╮ ╰ ℬσɴɪᴛkα´s pℓαcℯ ╮ | Web | 29. listopadu 2012 v 20:04 | Reagovat

Máš parádny layout ! :3

2 Veru Veru | Web | 2. prosince 2012 v 14:34 | Reagovat

brouk? taky dobrý, mě se jednou zdálo o taxikáři z Ostravy se žlutejma teniskama :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Flag Counter