Poprvé v TARDIS

29. října 2012 v 19:55 | Malá Miki
kapitola je jenom kraťoučká :)


,,Páni! To je jako v Hermionině kabelce!" byla Madelinina první slova poté, co přešla práh, zvenku malé, modré budky. Opět zapomněla zavřít pusu a v očích jí zářily hvězdičky. Doktor ji pobídl, aby nestála před dveřmi a postoupila dál.
,,Dobře, teď jsi mě dostala, nikdo ještě neřekl nic takového" začal se hlasitě smát ,,stará dobrá Rowlingová..". Maddie se musela smát s ním, ikdyž ho znala nanejvýš pět minut. Jeho smích byl okouzlující a neskutečně nakažlivý. Poté najednou přestal a vážně řekl:,,Tohle je má TARDIS - Time and Relative Dimension in Space." Sotva stihnul doříct poslední slovo a Maddie už vyhrkla:,,Takže ty jsi cestovatel v čase?". Hvězdičky se rozzářily ještě víc.
,,Jop" odpověděl jí klidně.
,,Takže můžeme vidět třeba rok 3000?" Maddie si ani na chvíli nepomyslela, že by jí Doktor lhal, stačil jí jeden pohled do jeho očí, které jí připadaly tak moc staré, vzdálené, a věřila mu každičké slovo, které vypustil z pusy. Maddie mu chtěla věřit, nadchla se představou, že by mohla cestovat časem a vůbec jí to nepřišlo nepředstavitelné.
,,Jestli je to tvé přání.. Ale nejdřív uděláme malou zastávku" řekl a začal do podivného přístroje zadávat souřadnice. Poté přistoupil k palubní desce uprostřed místnosti, zmáčknul pár tlačítek a zatáhnul za páku. V tu chvíli se znovu ozval ten zvláštní zvuk, který Maddie slyšela v uličce. NIc jiného se nedělo. Najednou se celá místnost začala třást a naklánět, Madeline ani nemohla promluvit, jak to bylo vzrušující. Po chvilce všechno přestalo, oba se pustili palubní desky, které se celou dobu křečovitě drželi. Doktor se podíval na obrazovku zavěšenou na nezvyklém průhledném sloupě vedoucím palubní deskou až ke stropu a zamumlal si sám pro sebe:,,Hmm, nejsme tam, kde jsem plánoval, ale tohle je ještě lepší..". Usmál se na Maddie, jakoby se nic nestalo a přistáli přesně tam, kde chtěl:,,Mademoiselle, vítejte v roce 1969, festival Woodstock - tři dny plné míru a skvělé hudby. Jen bych doporučil si převléknout ten zimní kabát, venku je poměrně teplo".


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Flag Counter